EnglishTurkish
Adres: Konum Al

H.içi: 09:30 - 21:30 H.sonu: 10:00 - 21:00

implant-dis-acibadem

İmplant nedir?

İmplant eksik dişlerin yerine çene kemiği içerisine konulan titanyum vidalardır. Daha sonra üstüne kaplama yapılarak eksik dişlerin yerini alırlar.Kullanım alanı geniş olan ve birçok uzman hekim tarafından uygulanan implant tedavisi tek bir diş eksiği olan hastalar ile birçok dişi eksik olan hastalara dahi uygulanabilir.

İmplant için önemli unsurlar nelerdir?

İmplant yapılmadan önce hastanın genel durumuna bakılır. Kalp ve şeker hastalığı olan ya da tansiyon gibi kronik rahatsızlıkları olan hastalarımız için her türlü önlem önceden alınarak tedavi uygulanır.

Kemik boyu ve çapının uygunluğu tomografi yardımıyla belirlenir. Kemik durumu ve hastanın genel sağlık sorunları uygunsa yada düzeltilebilir durumdaysa implant yapılabilir.

İmplant tedavisi ne kadar sürer?

İmplant tedavisi implantlar yapıldıktan sonraki 3 ay içerisinde tamamlanır. 3 ay beklenme sebebi ise implantların kemiğe kaynamasıdır. Fakat yetersiz kemik ya da diğer sağlık sorunlarında bu süre 6 ay kadar sürebilir.

İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

En önemli avantajı eksik diş yerine yenisi yapılırken sağlam olan komşu dişler zarar görmez. Tecrübeli bir uzman hekim tarafından steril ameliyathane şartlarında uygulanan implantlar çok uzun ömürlü olup hasta açısından da konforlu bir tedavi seçeneğidir.